• Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Reklama

Z BRANŻY

Jesienne porządki w ogrodzie w duchu smart

Złote liście, chłodny wiatr i inteligentne rozwiązania. Sezon jesiennych porządków w ogrodzie to czas, gdy przyroda stopniowo przygotowuje się do zimowego spokoju. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom od Somfy i Tarasoli, to również okazja, aby dłużej cieszyć się czasem spędzonym na zewnątrz. Od teraz możesz zatrzymać magię lata na swoim tarasie, stworzyć wyjątkową aurę, która pozwoli Ci korzystać z niego również w sezonie jesiennym.

Czytaj więcej...

 

Osiedle dobrych rozwiązańWspółczesne budownictwo wielorodzinne ciągle ewoluuje. Architekci stawiają na estetykę, wygodę mieszkańców oraz funkcjonalność. Świetnym przykładem obecnych trendów jest Osiedle Fredry 6 w Krakowie projektu B2 Studio, wyróżniające się kameralną zabudową, ciekawą architekturą oraz atrakcyjnymi rozwiązaniami. Drugi etap inwestycji został nagrodzony tytułem Fasada Roku 2022.

Czytaj więcej...

G-U Polska sponsorem LKS GoleszówDo grona zespołów objętych wsparciem G-U Polska dołącza Ludowy Klub Sportowy Goleszów. Tym samym portfolio wspieranych przez G-U Polska dyscyplin poszerza się o piłkę nożną.

Czytaj więcej...

Wiedza ułatwia zmiany - PZPFiK działa na rzecz rozwoju branży


Polski rynek farb generuje ponad 5 mld PLN sprzedaży, działa na nim kilkadziesiąt fabryk, w których zatrudnionych są tysiące pracowników. Z farbami mocno związana jest branża klejów i uszczelniaczy – to blisko 4 mld sprzedaży w różnych segmentach, takich jak budownictwo, operacje montażowe czy też przemysł papierniczy. Działające w tych sektorach firmy łączy Polski Związek Producentów Farb i Klejów.

Czytaj więcej...

Pyra Trail 2023 i IX Kórnicki Maraton TurystycznyNa miłośników rowerowych maratonów w tym roku czekają m.in. wydarzenia organizowane przez Kórnickie Bractwo Rowerowe. Pierwsze z nich – Pyra Trail 2023 – odbędzie się 17 czerwca 2023 r., a drugie – IX Kórnicki Maraton Turystyczny – 5 sierpnia 2023 r. Zawodnicy, którzy wezmą w nich udział, wystartują w Radzewie (koło Kórnika). Na oba wydarzenia trwają zapisy online.
 

Czytaj więcej...

Klimas Wkręt-met świętuje dziesięciolecie Centrum Technik Zamocowań w CzęstochowieMija dekada od powstania Centrum Technik Zamocowań Klimas Wkręt-met w Częstochowie. Producent zaplanował uroczyste obchody, które trwać będą od 19 od 23 września. Z tej okazji przygotowano szereg różnych promocji, dostępnych w sklepie stacjonarnym przy ulicy Drogowców 29 w Częstochowie.

Czytaj więcej...

Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej Fundacji Grupy Aliplast10 września 2022 r. (sobota) odbędzie się Charytatywny Turniej w Piłce Nożnej. To kolejny projekt Fundacji Grupy Aliplast, która tym razem do udziału zaprasza lubelskie firmy i ich piłkarskie reprezentacje.  Celem Turnieju jest zebranie funduszy na stypendia sportowe dla dzieci z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Idealne na wiosenne i letnie grillowanieTradycyjny grill węglowy to doskonałe rozwiązanie dla fanów pieczonych mięs, ale również zwolenników bezmięsnego (wegetariańskiego) odżywiania, którzy częściej wybierają grillowane warzywa i owoce. Dania z grilla są nie tylko smaczne i aromatyczne, ale również zawierają mniej tłuszczu i są mniej kaloryczne. Oferowane przez markę BLAUPUNKT składane grille GC101 oraz GC201 w szybki i przyjemny sposób pozwolą na przyrządzenie mięs, warzyw lub owoców morza, zawsze mamy na nie ochotę.  Dzięki kompaktowym rozmiarom sprawdzą się zarówno podczas wieczornego grillowania na małym tarasie, jak i w przydomowym ogródku lub na kempingu.

Czytaj więcej...

Sztuka wkracza do przestrzeni biurowej. Start projektu Sztuka Kocha Design "Recykling Art"Amfiteatr przy warszawskim biurowcu Adgar BIT stał się miejscem niecodziennego wydarzenia. W ramach projektu Sztuka Kocha Design „Recykling Art” siedmiu polskich artystów na oczach zgromadzonych widzów podjęło próbę tchnięcia nowego życia i pokazania w całkowicie nowej odsłonie siedmiu foteli stylizowanych na ikoniczny model RM58 autorstwa Romana Modzelewskiego.

Czytaj więcej...

Zwinny rozwój. ASTOR ogłasza nową strategię biznesową 2022+Spółka ASTOR, która od 35 lat wspiera technologiczną transformację przemysłu w zakresie automatyzacji, cyfryzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, przyjęła kolejną strategię biznesową – strategię 2022+. Jej myślą przewodnią jest zwinny rozwój, który będzie opierał się na czterech filarach i są to ludzie i zespoły, strategia sprzedaży, zwinne procesy i systemy oraz odpowiedzialne finanse.  To odpowiedź na dynamicznie zmieniające się otoczenie społeczno-gospodarcze oraz wyzwania, jakie niesie ze sobą zmiana w kierunku przemysłu przyszłości. ASTOR stawia na jeszcze większe wsparcie interesariuszy poprzez rozwój dotychczasowych linii biznesowych, czyli oprogramowania przemysłowego, robotyzacji i zaawansowanej automatyzacji oraz nowo powołanej linii biznesowej intralogistyki.

Czytaj więcej...

PGE dostarczy zieloną energię dla CMC PolandPGE Obrót zawarła z jednym z najbardziej energochłonnych odbiorców w Polsce umowę na sprzedaż energii. Jej częścią jest umowa typu PPA (Power Purchase Agreement) na dostarczenie zielonej energii o wolumenie ponad 90 GWh w skali roku. To jeden z największych na polskim rynku energetycznym kontrakt polegający na bezpośrednim zakupie energii elektrycznej od wytwórców energii.

Czytaj więcej...